ZOBACZ NASZE REFERENCJE:

RZETELNA FIRMA

Karma WOLFSBLUT Cold River Adult 2 kg (świeży pstrąg, łosoś, bataty, spirulina, trawa morska)

  • Waga: 2 kg
  • Dostępność: Niedostępny
  • Producent: HEALTHFOOD24 GmbH (Germany)
  • Cena: 79,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt
Wolfsblut
Karmy Wolfsblut
 
KARMA DLA PSA COLD RIVER – nowa mieszanka doskonale spełniająca wymagania segmentu „NISKA ZAWARTOŚĆ BIAŁKA – NISKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZU”

Ta nowa kompozycja WOLFSBLUT wyprodukowana została z myślą o psach, które mają problemy z tradycyjnym pożywieniem.

Zawiera wysokiej jakości białko oraz optymalne i łatwo przetwarzalne węglowodany.

Większa ilość omega 3 – dla zdrowej skóry i sierści.

Specjalny pokarm dla wrażliwych żołądków. Większość psów z alergiami pokarmowymi bez problemu toleruje ryby. Właśnie w tym zakresie sprawdziły się pstrągi, które w przeciwieństwie do niektórych ryb morskich zawierają niewiele ciężkostrawnego tłuszczu. Dotyczy to także wybranego przez nas suszonego łososia.

Mimo że połączenie niskiej zawartości białka z pokarmem bazującym głównie na rybach nie było łatwe, odnieśliśmy sukces. Potwierdziło to wielu czworonożnych „testerów”. 

Świeży pstrąg w połączeniu z suszonym łososiem również w tym przypadku dostarcza białka zwierzęcego jako podstawowego składnika!

W COLD RIVER po raz pierwszy użyliśmy batatów. Bataty, pochodzące z Andów peruwiańskich, uchodzą za jeden z najstarszych i najbogatszych w składniki odżywcze produktów żywnościowych. Nie mają one wiele wspólnego ze zwykłymi ziemniakami. Niedawno Amerykański Urząd ds. Zdrowia uznał je za najzdrowsze ze wszystkich warzyw.

Fakty: 

Białko 18%, tłuszcz 9%, surowy błonnik 3%, surowy popiół 9%

Uznaliśmy jednak, że same ryby i bataty nie wystarczą, ponieważ karma nie będzie wystarczająco wyważona. Naszym celem było wprowadzenie decydujących ulepszeń. Udało nam się to, a dobrany przez nas skład surowcowy podajemy poniżej.

Wyeliminowaliśmy tani olej rzepakowy, w amerykańskich karmach określany często jako olej kanola, uznając go za źródło tłuszczu niewłaściwego rodzaju. Oleje, niezależnie od sposobu tłoczenia i produkcji, są wprawdzie surowcem naturalnym, ale naszym zdaniem nie stanowią optymalnego pożywienia dla psów z uwagi na koncentrację i ilość owoców oleistych, z których powstają.

Zdecydowaliśmy się na olej z łososia – naturalne źródło tłuszczu z użytej przez nas ryby.

WOLFSBLUT uwzględnia najnowsze badania naukowe!

Amerykańskie badania wskazują, że tauryna jest konieczna dla zdrowia naczyń wieńcowych, zwłaszcza w przypadku ras dużych i olbrzymich. COLD RIVER zawiera dodatkowe ilości tauryny poprawiające funkcjonowanie serca i narządu wzroku.

Tu można zapoznać się z wynikami badań doktora Frascettiego dotyczących DCM i roli tauryny w chorobach serca i układu krążenia.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wszystkie karmy WOLFSBLUT zawierają również rośliny morskie i zioła w ilości pozwalającej na optymalne przetworzenie. Często właśnie w tym przypadku podaje się miligramowe wartości. Oznacza to pół naparstka na worek.

Aby uzupełnić pierwotną siłę wody z rzek i mórz, zwiększyliśmy przede wszystkim ilości roślin morskich, jak również spiruliny, czyli słodkowodnych glonów.

Spirulina to pradawny produkt żywnościowy. Ma około 3,5 miliona lat, a tym samym jest najstarszym znanym pokarmem, którego występowanie w naturze zostało udowodnione. Zawiera ponad 100 synergetycznych substancji odżywczych i właściwie wszystkie witaminy.

Wraz z aminokwasami – lizyną i proliną – spirulina zapewnia zdrowie naczyń krwionośnych. Jako bogate źródło biologicznie przyswajalnego chlorofilu, naturalnego utleniacza, jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.


SKŁAD:


Bataty, świeży pstrąg, suszony łosoś, skrobia ziemniaczana, olej z łososia, wątroba z łososia, włókna grochu i Spirulina, listownica palczasta, algi Dulse, porost irlandzki, trawa morska, sałata morska, głóg pospolity, tauryna, lizyna, minerały i witaminy (włącznie z DL-metioniną, substancjami probiotycznymi typu oligosacharydy fruktozy i oligosacharydy mannanu), wyciąg z juki schidigera, L-karnityna, beta-karoten.


DAWKOWANIE:

 

Zalecane dawki dzienne

Waga psa

Dawka pokarmu

do 5 kg

30 - 100 gr

5- 15 kg

100 - 225 gr

15 - 25 kg

225 - 330 gr

25 - 35 kg

330 - 425 gr

35 - 50 kg

425 - 525 gr

50 - 70 kg

525 - 650 gr

 

Z zasady zalecamy namoczyć każdy rodzaj suchej karmy przez ok. 10 minut w odpowiedniej ilości ciepłej wody. Tylko w ten sposób zostanie ona optymalnie przetworzona i ułatwi Państwa psu trawienie. Podane ilości mają charakter orientacyjny. Ilość karmy należy dostosować do wieku, rasy i trybu życia psa oraz warunków klimatycznych.

Szczenne suki mają podwyższone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Podczas pierwszych 6 tygodni ciąży należy zwiększyć ilość karmy o 25%. W 7-9 tygodniu zapotrzebowanie wzrasta nawet o 75%. Najlepiej rozłożyć tę ilość na 2 – 3 posiłki. Pies powinien mieć zawsze dostęp do świeżej wody.Składniki analityczne

 

Białko

18

%

Oleje i tłuszcz

9

%

Włókno

3

%

Popiół

9

%

Wilgotność

8

%

Energia przetwarzalna

3590

kcal/kg

Kwasy tłuszczowe Omega 6

2,4

%

Kwasy tłuszczowe Omega 3

2

%

Witaminy

Witamina A

13500

mg/IU

Witamina D

913

mg/IU

Witamina E

500

mg/kg

Tiamina (witamina B1)

7

mg/kg

Ryboflawina (witamina B2)

16,7

mg/kg

Kwas pantotenowy (witamina B5)

24

mg/kg

Niacyna (witamina B3)

23

mg/kg

Pirydoksyna (witamina B6)

3,7

mg/kg

Kwas foliowy (witamina B9)

1,4

mg/kg

Biotyna

205

µg/kg

Witamina B 12

81

µg/kg

Cholina

240

mg/kg

Tauryna

1100

mg/kg

Minerały

Wapń

1,1

%

Fosfor

0,7

%

Potas

1

%

Sód

0,59

%

Magnez

0,18

%

Żelazo

92

mg/kg

Miedź

19

mg/kg

Mangan

34

mg/kg

Cynk

167

mg/kg

Jod

0,4

mg/kg

Selen

0,26

mg/kg

Aminokwasy

Arginina

2,5

%

Histydyna

0,6

%

Izoleucyna

1,4

%

Leucyna

2,05

%

Lizyna

2,5

%

Cysteina

0,49

%

Metionina

1,2

%

Metionina-Cysteina

1,35

%

Fenyloalanina

1,10

%

Threonine

1,4

%

Tryptofan

0,5

%

Walina

1,6

%