ZOBACZ NASZE REFERENCJE:

RZETELNA FIRMA

Karma WOLFSBLUT Dark Forest 2 kg (dziczyzna, tłuszcz jagnięcy, bataty, spirulina, aronia, owoce lasu)

  • Waga: 2 kg
  • Dostępność: Niedostępny
  • Producent: HEALTHFOOD24 GmbH (Germany)
  • Cena: 73,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Wolfsblut

Karmy dla psów Wolfsblut

 

KARMA DLA PSA DARK FOREST – nowa mieszanka doskonale spełniająca wymagania segmentu „NISKA ZAWARTOŚĆ BIAŁKA – NISKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZU”

Ta nowa kompozycja WOLFSBLUT wyprodukowana została z myślą o psach, które mają problemy z tradycyjnym pożywieniem.

Zawiera wysokiej jakości białko oraz optymalne i łatwo przetwarzalne węglowodany.

Mimo że połączenie niskiej zawartości białka z pokarmem bazującym głównie na mięsie nie było łatwe, odnieśliśmy sukces. Potwierdziło to wielu czworonożnych „testerów”. 

Świeża dziczyzna w połączeniu z suszoną dziczyzną również w tym przypadku dostarcza białka zwierzęcego jako podstawowego składnika!

W DARK FOREST po raz pierwszy użyliśmy batatów. Bataty, pochodzące z Andów peruwiańskich, uchodzą za jeden z najstarszych i najbogatszych w składniki odżywcze produktów żywnościowych. Nie mają one wiele wspólnego ze zwykłymi ziemniakami. Niedawno Amerykański Urząd ds. Zdrowia uznał je za najzdrowsze ze wszystkich warzyw.

 

Fakty: 

Białko 20%, tłuszcz 10%, surowy błonnik 4%, surowy popiół 9%

 

Uznaliśmy jednak, że sama dziczyzna i bataty nie wystarczą ponieważ karma nie będzie wystarczająco wyważona. Naszym celem było wprowadzenie decydujących ulepszeń. Udało nam się to, a dobrany przez nas skład surowcowy podajemy poniżej.

Zrezygnowaliśmy z taniego oleju rzepakowego, w amerykańskich karmach określanego często jako olej kanola, uznając go za źródło tłuszczu niewłaściwego rodzaju. Oleje, niezależnie od sposobu tłoczenia i produkcji, są wprawdzie surowcem naturalnym, ale naszym zdaniem nie stanowią optymalnego pożywienia dla psów z uwagi na koncentrację i ilość owoców oleistych, z których powstają.

Zdecydowaliśmy się na tłuszcz jagnięcy, uzyskiwany w sposób naturalny i zawarty w ogniwie łańcucha pokarmowego wilka, jak również naszą śródziemnomorską mieszankę ziołową, różne owoce leśne i inne dzikie zioła, które także należały do jadłospisu przodków psów domowych.

WOLFSBLUT uwzględnia najnowsze badania naukowe!

Amerykańskie badania wskazują, że tauryna jest konieczna dla zdrowia naczyń wieńcowych, zwłaszcza w przypadku ras dużych i olbrzymich. DARK FOREST zawiera dodatkowe ilości tauryny poprawiające funkcjonowanie serca i narządu wzroku.  

Tu można zapoznać się z wynikami badań doktora Frascettiego dotyczących DCM i roli tauryny w chorobach serca i układu krążenia. 

Warto w tym miejscu podkreślić, że wszystkie karmy WOLFSBLUT zawierają również rośliny morskie i zioła w ilości pozwalającej na optymalne przetworzenie. Często właśnie w tym przypadku podaje się miligramowe wartości. Oznacza to pół naparstka na worek.

Siła niedźwiedzia dzięki sile jagód – w DARK FOREST zwróciliśmy uwagę na wartościowe owoce leśne, a zwłaszcza aronię, drobne jagody o ogromnej skuteczności. Owoce aronii zawierają wyjątkowo wysokie ilości wtórnych substancji roślinnych. Zawartym w nich polifenolom, zwłaszcza antocyjanom, ze względu na silne właściwości przeciwutleniające i zdolność do wychwytywania wolnych rodników przypisuje się właściwości prozdrowotne i profilaktyczne.


SKŁAD:

Bataty, świeża dziczyzna, suszona dziczyzna, ziemniaki, tłuszcz jagnięcy, siemię lniane, groch, zioła śródziemnomorskie, wątroba jagnięca, aronia, owoce dzikiego bzu, czarne porzeczki, czarne jagody, jeżyny, pokrzywy, głóg pospolity, żeń-szeń, ziarno anyżu, kozieradka, mniszek lekarski, tauryna i Spirulina, lizyna, minerały i witaminy (włącznie z DL-metioniną, substancjami probiotycznymi typu oligosacharydy fruktozy i oligosacharydy mannanu), wyciąg z juki schidigera, L-karnityna, beta-karoten

 

DAWKOWANIE:

 

Zalecane dawki dzienne

Waga psa

Dawka pokarmu

do 5 kg

30 - 100 gr

5- 15 kg

100 - 225 gr

15 - 25 kg

225 - 330 gr

25 - 35 kg

330 - 425 gr

35 - 50 kg

425 - 525 gr

50 - 70 kg

525 - 650 gr

 

Z zasady zalecamy namoczyć każdy rodzaj suchej karmy przez ok. 10 minut w odpowiedniej ilości ciepłej wody. Tylko w ten sposób zostanie ona optymalnie przetworzona i ułatwi Państwa psu trawienie. Podane ilości mają charakter orientacyjny. Ilość karmy należy dostosować do wieku, rasy i trybu życia psa oraz warunków klimatycznych.

 

Szczenne suki mają podwyższone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Podczas pierwszych 6 tygodni ciązy należy zwiększyć ilość karmy o 25%. W 7-9 tygodniu zapotrzebowanie wzrasta nawet o 75%. Najlepiej rozłożyć tę ilość na 2 – 3 posiłki. Pies powinien mieć zawsze dostęp do świeżej wody.

 

Składniki analityczne

 

Białko

20

%

Oleje i tłuszcz

10

%

Włókno

4

%

Popiół

9

%

Wilgotność

8

%

Energia przetwarzalna

3490

kcal/kg

Kwasy tłuszczowe Omega 6

2,4

%

Kwasy tłuszczowe Omega 3

0,6

%

Witaminy

Witamina A

13500

mg/IU

Witamina D

930

mg/IU

Witamina E

500

mg/kg

Tiamina (witamina B1)

7

mg/kg

Ryboflawina (witamina B2)

18

mg/kg

Kwas pantotenowy (witamina B5)

21

mg/kg

Niacyna (witamina B3)

23

mg/kg

Pirydoksyna (witamina B6)

3,7

mg/kg

Kwas foliowy (witamina B9)

1,4

mg/kg

Biotyna

249

mcg/kg

Witamina B 12

81

mcg/kg

Cholina

240

mg/kg

Tauryna

1100

mg/kg

Minerały

Wapń

1,1

%

Fosfor

0,6

%

Potas

1,4

%

Sód

0,35

%

Magnez

0,18

%

Żelazo

90

mg/kg

Miedź

19

mg/kg

Mangan

37

mg/kg

Cynk

181

mg/kg

Jod

0,3

mg/kg

Selen

0,28

mg/kg

Aminokwasy

Arginina

2,7

%

Histydyna

0,8

%

Izoleucyna

1,4

%

Leucyna

2,05

%

Lizyna

2,5

%

Cysteina

0,49

%

Metionina

1,4

%

Metionina-Cysteina

1,5

%

Fenyloalanina

1,6

%

Threonine

1,2

%

Tryptofan

0,5

%

Walina

1,6

%