ZOBACZ NASZE REFERENCJE:

RZETELNA FIRMA

Karma WOLFSBLUT Gold Fields SMALL BREED 500 g (wielbłąd, struś, słodkie ziemniaki)

 • Waga: 0.5 kg
 • Dostępność: Niedostępny
 • Producent: HEALTHFOOD24 GmbH (Germany)
 • Cena: 28,00 zł
 • szt.
 • Poleć produkt

 

WOLFSBLUT GOLD FIELDS SMALL BREED

Sucha karma dla ras małych psów z wielbłądem i słodkimi ziemniakami 

Gold Fields to karma odpowiednia dla zapewnienia codziennej zdrowej diety Twojego psa.

Zalety:

 • tylko naturalne składniki

 • z zawartością mięsa wielbłądów żyjących na wolności w Australii i mięsa strusi hodowanych na wolnym wybiegu w południowej Afryce

 • słodkie ziemniaki są według CSPI (Center for Science in the Public Interest) warzywem najbogatszym w składniki odżywcze.

 • dynia i pasternak jako wiodące źródło witamin i minerałów

 • pokrzywa, mniszek lekarski, głóg, żeń-szeń – wzmacniający wpływ na organizm

 • naturalne probiotyki MOS i FOS, które są stosowane w żywności dla niemowląt i mają pozytywny wpływ na układ trawienny

 • bez jakiegokolwiek zboża, które jest jedną z najczęstszych powodów alergii u psów

 • przeznaczona również dla alergików

 • bez cukru, soi, wzmacniaczy smaku, barwników chemicznych i sztucznych konserwantów

 • mięso wielbłąda jest bardzo smaczne, przypomina składem i smakiem wołowinę

Rasy małych psów statystycznie dorastają szybciej od swoich większych krewnych, starzeją się później i żyją dłużej. Jako miniatura przodków wilków są pełne energii, niezwykle ruchliwe i nie łatwo je zmęczyć. Ten niesamowity zapas energii pozostaje na długo, jeżeli występuje ona w pożywieniu w odpowiedniej ilości i jest spożywana w małych proporcjach. Idealnym rozwiązaniem jest zawsze podawać małą porcję po spacerze, przed odpoczynkiem. Dodatkowo trzy do cztery porcje dziennie dają psu możliwość przyswojenia więcej karmy, niż ta sama ilość podzielona na dwie porcje.

Rasy małych psów są z reguły o wiele bardziej ruchliwe i aktywne niż duże. Bieganie i skakanie wymaga odpowiednio lekkiej i bogatej w energię karmy. Jednak dużo białka nie oznacza od razu dużo energii. Dopiero wyważona proporcja białek i tłuszczy daje konieczną gęstość energii. Z naturalnymi składnikami, na podbudowie z mięsa kozy burskiej w jakości produktu spożywczego, nasza karma osiąga gęstość energii optymalną dla ras małych psów. 

Kompozycja tej karmy opiera się na diecie pra przodków psa, która została uzupełniona wiedzą o karmieniu psów we współczesnym świecie.

Głównym źródłem pożywienia pra przodka psa było mięso wraz ze źródłem błonnika którego dostarczały owoce, warzywa i zioła. W ten sposób pies uzupełniał również braki witamin, minerałów, składników odżywczych, mikroelementów oraz dostarczał enzymów i związków organicznych. 

Skład karmy Gold Fields skomponowany został w oparciu o dietę pra przodków psa, a więc zawiera nie tylko mięso wielbłąda i strusia ale również słodkie ziemniaki, pokrzywy, głóg, żeń-szeń i mniszek lekarski, niezbędne dla pełnowartościowego żywienia.

Karma uzupełniona wiedzą o żywieniu psa wspólczesnego zawiera również niezbędne probiotyki FOS (fruktooligosacharydy) i MOS (Mannooligosacharydy) dla optymalnego trawienia, ekstrakt z Yucca Schidigera dla korzystnego wpływu na jelita i zdrowe trawienie oraz Immutop®, naturalny wyciąg ze słonecznika bulwiastego, aby wzmocnić układ odpornościowy i ułatwić trawienie.

Głównym składnikiem karmy jest mięso wielbłąda i strusia:

 • mięso to jest bardzo chude i bogate w białka, witaminy z grupy B, pierwiastki śladowe w tym cynk, żelazoi selen

 • mięso użyte w karmie składa się tylko z chudego mięsa i jest wolne od hormonów i leków, ponieważ zwierzęta odżywiają się w naturalny sposób

Zaczerpnięte z natury składniki, ich jakość i proporcje ilościowe, w połączeniu z wysoko wartościowym mięsem wielbłąda i strusia tworzą karmę, która zapewni witalność psu przez długie lata.

Skład:

mięso z indyka (26%), suszone mięso strusia (23%), słodkie ziemniaki (18%), tłuszcz z wielbłąda, dynia, pasternak, ciecierzyca, białko ziemniaczane, minerały, koper włoski, Immutop® (wyciąg ze słonecznika bulwiastego), siemię lniane, pomidory, tymianek, majeranek, oregano pietruszka, szałwia, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy, nukleotydy, jeżyny, maliny, jagody, czarne porzeczki, owoce czarnego bzu, owoce aronii, głóg, pokrzywa, mniszek lekarski, żeń-szeń, ekstrakt z juki Schidigera

Dodatki:

Dodatki na kg: Witaminy: Witamina A (jako octan retinylu) 25.730 IU Witamina D3 (cholekalcyferol) 1730 jm, Witamina E (octan tokoferolu alfa) 770 jm, Tauryna 1150 mg;Pierwiastki śladowe: żelazo 88,96 mg, bezwodny jodan wapnia 1,58 mg, miedź 23,05 mg, mangan 40,93 mg, cynk 159,86 mg, selen 0,23 mg; Aminokwasy: DL-metionina 2126 mg, L-karnityna 95 mg

Składniki analityczne:

Białko surowe 32%

Tłuszcz surowy 16%

Włókno surowe 3,5%

Popiół 10,5%

Dawkowanie:

Waga psa

Ilość karmy

1 - 5 kg

30 - 100 g

5 -15 kg

100 - 220 g

15 - 25 kg

220 - 325 g

25 - 35 kg

325 - 420 g

35 - 45 kg

420 - 505 g

45 kg +

505 g +

Podane ilości mają charakter wyłącznie orientacyjny. Ilość karmy musi być dopasowana do wieku, rasy, aktywności i warunków klimatycznych. Suczki w ciąży mają zwiększone zapotrzebowanie na substancje odżywcze. W pierwszych 6 tygodniach ciąży ilość karmy należy zwiększyć o 25 %. W tygodniach7-9 zapotrzebowanie wzrasta do dodatkowych 75 %. Idealnym rozwiązaniem jest podzielenie tej ilości na 2-3 posiłki. Twój pies zawsze powinien mieć dostęp do świeżej wody.